Köksal Grup

KÖKSAL GRUP HAKKINDA

Köksal Ailesi, ticari yolculuğuna 1960’lı yıllarda Satılmış Köksal öncülüğünde başladı. Karadeniz’in çeşitli illerinde faaliyetlerini sürdüren Aile; iş ahlakı, kalite anlayışı ve göstermiş olduğu girişimci ruhuyla çevresinde büyük bir saygınlık kazandı.

Aile, potansiyelini daha geniş pazarlarda gerçekleştirebilmek için 1981 yılında İstanbul’a yerleşerek Köksal Lojistik’i kurdu. Satılmış Köksal ve kardeşlerinin yönetiminde aktif rol alan şirket, kısa sürede Lojistik sektöründe ulusal pazarda lider, uluslararası pazarda da önemli bir marka haline geldi.

Satılmış Köksal ve kardeşleri, uzun yıllara dayanan deneyim ve bilgilerini farklı sektörlerde de değerlendirmek üzere 1996 yılında Köksal Grup’u kurdu.

Grup, her yıl cirosunun yüzde 5’ini AR-GE’ye, yüzde 2’sini de kurum içi eğitime ayırıyor. İnsanlara faydalı olmayı temel amaç edinen grup şirketleri; duyarlılık gösterdiği madde bağımlılığı ile mücadele, eğitime destek gibi konularda ses getiren kurumsal sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiriyor. Sosyal yardımlaşma ve dayanışmaya destek veriyor.

Köksal Grup, günümüz iş dünyasında başarı için belirleyici; çağın gereklerine uyum göstermenin, inovasyonun öneminin ve değerinin bilincinde olarak, üç ilke temelinde hareket ediyor.

Bu ilkeler; hayata pozitif bakmak, hızlı hareket etmek ve verimlilik odaklı çalışmaktır. Köksal Grup, başarısını çok çalışmaya, disiplinli olmaya; başarısının sürdürülebilirliğini ise tasarrufa verdiği öneme, mütevaziliğe yüklediği değere borçlu olduğunu hiçbir zaman unutmamaktadır.